Berlin krytykuje Włochów za ratowanie dwóch banków

Berlin krytykuje Włochów za ratowanie dwóch banków
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Berlin skrytykował w poniedziałek decyzję Rzymu ws. ratowania dwóch banków kosztem 17 mld euro i wezwał KE do egzekwowania przepisów ograniczających pomoc rządową w takich sytuacjach - poinformowała rzeczniczka resortu finansów Niemiec Friederike von Tiesenhausen.

Hangzhou to stolica prowincji Zhejiang, miasto znane z organizacji ubiegłorocznego szczytu przywódców G20 oraz siedziba wielu największych koncernów informatycznych Chin. W poniedziałek rząd przyjął plan zakładający powołanie nowego sądu, którego zadaniem będzie orzecznictwo w sprawach dotyczących internetu.

Decyzja o utworzeniu sądu to - jak pisze Xinhua - "znacząca innowacja systemowa", dzięki której chińskie sądownictwo będzie mogło przystosować się do nowych trendów wynikających z rozwoju internetu.

Media przypominają, że w Chinach w ostatnim czasie rośnie liczba sporów dotyczących naruszeń własności intelektualnej, coraz więcej osób jest także sądzonych za prowadzenie serwisów zajmujących się wystawianiem fałszywych opinii o produktach sprzedawanych na platformach e-handlu. W czerwcu br. sąd w Hangzhou skazał za taką działalność na pięć lat i dziewięć miesięcy więzienia mężczyznę, który zarabiał na wystawianiu fałszywych opinii produktów oferowanych na platformie Taobao.

Xinhua twierdzi, że nowy organ poprawi jakość rozstrzygania spraw związanych z przestępstwami internetowymi, zajmie się również kwestiami sporów między internautami oraz integrowaniem internetu z nowoczesnym społeczeństwem i ekonomią. Obserwatorzy przypominają, że chiński regulator mediów wprowadził właśnie zakaz udostępniania transmisji na żywo w sieci. Tłumaczono się chęcią walki z mową nienawiści. Według "Financial Timesa" zakaz dotyczy głównie trzech największych chińskich platform społecznościowych: Weibo, iFeng oraz ACFUN. Pierwsza z nich straciła po decyzji władz miliard dolarów kapitalizacji na nowojorskim parkiecie.

W czerwcu Pekin wprowadził także nowe przepisy zaostrzające kontrolę internetu. Stanowią one m.in., że dane dotyczące krajowego bezpieczeństwa muszą być przechowywane na chińskich serwerach, a duże transfery danych wymagają zgody władz. Ze względu na "propagowanie wulgarnych treści mających negatywny wpływ na społeczeństwo" zamknięto 60 kont należących do portali plotkarskich.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Berlin krytykuje Włochów za ratowanie dwóch banków

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!