XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Były prezes GetBack SA: Dokapitalizowanie powinno nastąpić tak szybko, jak to możliwe

Były prezes GetBack SA: Dokapitalizowanie powinno nastąpić tak szybko, jak to możliwe
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Tak szybko jak to możliwe powinno nastąpić dokapitalizowanie spółki GetBack SA przez większościowego akcjonariusza tj. DNLD Holdings, albo do tego procesu powinni być dopuszczeni inni inwestorzy - pisze w oświadczeniu były prezes GetBack SA Konrad Kąkolewski.

  • Były prezes zaznacza, że choć jest poza spółką, napływają do niego informacje o zainteresowaniu kolejnych inwestorów objęciem akcji GetBack.
  • "Na dzień dzisiejszy posiadam wiedzę o 8 takich potencjalnych inwestorach, z których każdy jest w stanie istotnie wesprzeć Spółkę i przywrócić jej niezakłóconą działalność" - stwierdza Kąkolewski.
  • Dodaje, że zamierza aktywnie działać na rzecz pozyskania dla spółki kapitału.

    Przekonuje, że wie o kilku potencjalnych inwestorach, zainteresowanych akcjami spółki.

Odwołany w połowie kwietnia ze stanowiska prezesa zarządu GetBack SA Konrad Kąkolewski wydał w środę kolejne oświadczenie za pośrednictwem swojego przedstawiciela prawnego.

Pisze w nim m.in., że w pełni zgadza się z postulatem większości obligatariuszy o konieczności dokapitalizowania spółki i przywrócenia jej działalności tak, by mogła spłacić wszystkie swoje zaległe zobowiązania oraz regulować bieżące.

"Dokapitalizowanie powinno mieć miejsce tak szybko, jak to możliwe przez obecnego większościowego akcjonariusza tj. DNLD Holdings, reprezentowanego przez Abris Capital Partners - bądź też, jeśli nie jest to możliwe, do niniejszego procesu powinni zostać dopuszczeni inni potencjalni Inwestorzy zainteresowani akcjami Getback S.A." - stwierdza.

Jeszcze raz przekonuje, że na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy były prowadzone rozmowy z potencjalnymi inwestorami, a "na dzień 16 kwietnia 2018 r. Spółka posiadała kilka podpisanych umów o zachowaniu poufności z Inwestorami, które były podstawą do finalizacji procesu inwestycyjnego w akcje Spółki". "Według mojej najlepszej bieżącej wiedzy, co również znajduje poparcie w braku informacji ze strony Spółki po dniu 16 kwietnia 2018 r., rozmowy te został zawieszone" - zaznacza.

Kąkolewski przypomina, że KNF w komunikacie z 24 kwietnia 2018 r. "również zawarła rekomendację dla organów Spółki w kwestii podjęcia niezwłocznych działań mających na celu dokapitalizowanie Spółki" natomiast "z informacji przekazywanych przez Spółkę do rynku wynika, iż uprawnione organy Spółki, a także większościowy akcjonariusz do dnia dzisiejszego nie realizuje działań wskazywanych przez Komisję Nadzoru Finansowego".

Były prezes zaznacza, że choć jest poza spółką, napływają do niego informacje o zainteresowaniu kolejnych inwestorów objęciem akcji GetBack. "Na dzień dzisiejszy posiadam wiedzę o 8 takich potencjalnych inwestorach, z których każdy jest w stanie istotnie wesprzeć Spółkę i przywrócić jej niezakłóconą działalność" - stwierdza Kąkolewski. Dodaje, że zamierza aktywnie działać na rzecz pozyskania dla spółki kapitału.

"W ostatnich 10 dniach powziąłem wiedzę o dwóch kolejnych potencjalnie zainteresowanych międzynarodowych podmiotach, którzy w najbliższych dniach planują odwiedzić Polskę w celu podjęcia rozmów. Są to duże międzynarodowe podmioty o uznanej renomie zarządzające znacznym kapitałem przekraczającym kilkadziesiąt miliardów euro" - pisze w oświadczeniu. "Ja i mój zespół złożony ze współtwórców Spółki będziemy rozmawiali z tymi zainteresowanymi Inwestorami o możliwości wspólnego publicznego wystąpienia i po uzyskaniu takiej zgody będziemy podawali nazwę do publicznej wiadomości. W przypadku braku takiej zgody będziemy informowali bez podawania nazwy" - dodaje.

Odwołany prezes zaznacza też, że niepokoi go "brak zdolności zarządzania obecnego zarządu Spółki sprawami Spółki" oraz "pogłębiającą się stratą finansową, a także erozją majątku Spółki oraz jej zdolności zarobkowania".

We wtorek odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy GetBack SA. W skład rady nadzorczej powołano Paulinę Pietkiewicz, Krzysztofa Burnosa, Jarosława Dubińskiego i Jerzego Zygmunta Świrskiego. Rada nadzorcza powołała Przemysława Dąbrowskiego na stanowisko prezesa oraz Magdalenę Nawłokę na stanowisko członka zarządu.

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Były prezes GetBack SA: Dokapitalizowanie powinno nastąpić tak szybko, jak to możliwe

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!