Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Forum Odpowiedzialnego Biznesu ma nowego prezesa

Autor: WNP.PL (KW)
29-06-2017 11:55
Forum Odpowiedzialnego Biznesu ma nowego prezesa

Dominika Bettman

Fot. PTWP

Funkcję prezeski Forum Odpowiedzialnego Biznesu objęła Dominika Bettman. Została wybrana podczas walnego zebrania członków. Na tym stanowisku zastąpiła Mirellę Panek-Owsiańską.

Nowa prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Dominika Bettman od 20 lat zarządza finansami w firmie Siemens, zajmując stanowisko prezeski ds. finansowych, CFO spółki. Firma Siemens jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Bettman nadzoruje wielkie projekty infrastrukturalne w energetyce i kolejnictwie. Ekonomistka, finansistka. Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Advanced Management Program IESE w Barcelonie. Działa na rzecz etyki i społecznej odpowiedzialności biznesu oraz różnorodności, w tym zwiększenia udziału młodych w działaniu przedsiębiorstw i w życiu publicznym oraz aktywności kobiet w gospodarce.
- Społeczna odpowiedzialność biznesu to wartość, która jest mi bliska od dawna nie tylko w myśleniu, ale i działaniu. Z Forum Odpowiedzialnego Biznesu współpracuję od kilku lat i jest to dla mnie zaszczyt, że od dziś moje zaangażowanie nabierze jeszcze większego znaczenia. Strategiczne zarządzanie największą i najdłużej działającą organizacją pozarządową w Polsce zajmującą się społeczną odpowiedzialnością biznesu to dla mnie ogromny zaszczyt, ale przede wszystkim zobowiązanie do reprezentacji organizacji w środowisku biznesu, jego otoczenia, a także reprezentacji wartości, którym służy Forum Odpowiedzialnego Biznesu i realizacji jego misji: inspirowania biznesu, który zmienia świat, łączenia ludzi, którzy zmieniają biznes, działania na rzecz zrównoważonego rozwoju - mówi na początku swojej kadencji Dominika Bettman, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Dominika Bettman zastąpiła na stanowisku prezeski Forum Odpowiedzialnego Biznesu Mirellę Panek-Owsiańską. Panek-Owsiańska po 11 latach pełnienia tej funkcji zrezygnowała z kandydowania, choć do 2019 roku będzie nadal reprezentować FOB w zarządzie CSR Europe.

- Dla mnie zarządzanie FOB-em było niezwykłą lekcją przywództwa, nauką współpracy międzysektorowej oraz ciągłym wyzwaniem do odkrywania i doskonalenia metod zarządzania. Patrząc na wszystkie publikacje, wydarzenia, spotkania, projekty, słuchając tego, co firmy mówią o FOB-ie, widząc, jak rozwijali się ludzie, którzy pracowali i pracują w organizacji – mam poczucie dużej satysfakcji i dobrze spełnionej misji. Dziękuję wszystkim ludziom, instytucjom i organizacjom, z którymi przez te lata współpracowałam. Przekazuję kolejnemu zarządowi organizację stabilną, rozpoznawalną i nadal bardzo potrzebną w życiu publicznym - podsumowuje Mirella Panek-Owsiańska.

Obowiązki prezeski organizacji obejmują zarządzanie strategicznym rozwojem organizacji i współdziałanie z członkami zarządu.

Skład zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu: Dominika Bettman (nowa prezeska), Anetta Jaworska-Rutkowska (nowa członkini zarządu), Krzysztof Kaczmar, Monika Kulik, Irena Pichola, Marzena Strzelczak, Barbara Tęcza.
Podobał się artykuł? Podziel się!

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

32 314 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

735 047 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 958 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP