Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Rada nadzorcza Pekao odwołała prezesa banku Luigi Lovaglio. Zastąpi go Michał Krupiński

Autor: PAP
14-06-2017 15:01 |  aktualizacja: 14-06-2017 17:13
Rada nadzorcza Pekao odwołała prezesa banku Luigi Lovaglio. Zastąpi go Michał Krupiński
Fot. PTWP

Rada Nadzorcza Pekao odwołała Luigi Lovaglio z funkcji prezesa zarządu - poinformował w środę w komunikacie zarząd banku. Jednocześnie Michał Krupiński został powołany na stanowisko wiceprezesa Pekao. Po uzyskaniu zgody KNF obejmie funkcję prezesa spółki.

"Rada Nadzorcza postanowiła, iż do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego, (KNF) Pan Michał Krupiński będzie pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Banku kierującego pracami Zarządu, a po uzyskaniu zgody KNF obejmie funkcję Prezesa Zarządu Banku" - poinformował w środę zarząd banku w korekcie komunikatu.
Jak dodano, "powołanie Pana Michała Krupińskiego nastąpiło po uwzględnieniu oceny odpowiedniości".

Wcześniej tego dnia, bank w komunikacie poinformował, że "w dniu 14 czerwca 2017 r. Rada Nadzorcza Banku powołała z dniem 15 czerwca 2017 r. Pana Michała Krupińskiego w skład Zarządu banku i powierzyła pełnienie funkcji Wiceprezesa Zarządu Banku".

Według wcześniejszych spekulacji medialnych, Krupiński był wymieniany, jako kandydat na funkcję prezesa Pekao SA.

Michał Krupiński w styczniu 2016 r. został wybrany przez radę nadzorczą PZU na prezesa spółki, który piastował tą funkcję do marca br. kiedy to został odwołany przez radę nadzorczą.

Od 2011 roku Krupiński był prezesem zarządu Merrill Lynch Polska i szefem bankowości inwestycyjnej dla Europy Środkowej i Wschodniej w Bank of America Merrill Lynch. Odpowiadał tam za nadzorowanie i prowadzenie projektów fuzji i przejęć, finansowania na rynkach prywatnych oraz publicznych. Doradzał w zakresie zarządzania aktywami, polityki inwestycyjnej oraz struktury kapitałowej, między innymi w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym.

W latach 2006-2008 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie odpowiadał za nadzór właścicielski. Nadzorował program konsolidacji sektora energetyki.

Rada Nadzorcza Pekao SA także w środę odwołała Luigiego Lovaglio z funkcji prezesa zarządu. Nie podano przyczyn jego odwołania. Rezygnację z funkcji wiceprezesów złożyli Diego Biondo i Stefano Santini. Jak poinformował zarząd banku, "rezygnacje są efektem zbycia przez UniCredit S.p.A. 7 czerwca 2017 r. pakietu 32,8 proc. akcji Banku Pekao S.A. dla Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA oraz Polskiego Funduszu Rozwoju SA".

Rada Nadzorcza podziękowała całej trójce "za wkład wniesiony w rozwój Banku Pekao S.A.".

W ubiegły czwartek Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Banku Pekao SA dokonało zmian w składzie rady nadzorczej banku. Członkowie rady nadzorczej zostali wybrani na trzyletnią kadencję. Jako zadanie nowej rady wskazano dokonanie zmian w zarządzie Banku Pekao SA, w tym wybór prezesa.

NA GIEŁDZIE


SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

33 338 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

723 623 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 958 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP