Bank Gospodarstwa Krajowego idzie za granicę. Po Brukseli pora na Frankfurt i Waszyngton

Bank Gospodarstwa Krajowego zamierza otworzyć oddziały w kolejnych krajach. Jak dowiedział się portal WNP.PL, po Brukseli biura polskiej instytucji pojawią się m.in w Waszyngtonie i Frankfurcie.

BGK to piąty pod względem wielkości bank rozwoju w UE. We wrześniu otworzył biuro w Brukseli. Było to pierwsze zagraniczne przedstawicielstwo banku, które będzie wspierać zagraniczną ekspansję polskich firm w krajach Beneluxu.

- Wybór Brukseli jest nieprzypadkowy: tu zapadają istotne decyzje dotyczące unijnych finansów, tu swoich przedstawicieli mają inne banki rozwoju. W tym samym budynku, gdzie mieści się nasze biuro, działają przedstawiciele m.in. niemieckiego banku rozwoju KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau), francuskich banków Caisse des Dépôts Group (CDC) i Bpifrance, czy włoskiego Cassa depositi e prestiti (CDP). Swoje biuro ma tu również stowarzyszenie banków rozwoju European Long Term Investors (ELTIh), którego nasz bank jest członkiem. Dzięki temu będziemy mogli na bieżąco współpracować, uzgadniać wspólne stanowiska w kluczowych tematach i wymieniać się doświadczeniami we wspieraniu biznesu - mówiła we wrześniu Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes zarządu BGK.

Teraz bank, który współfinansuje i wspiera procesy rozwojowe w Polsce, zarządza programami europejskimi i dystrybuuje fundusze unijne, decyduje się na uruchomienie kolejnych przedstawicielstw zagranicznych. Tym razem to Frankfurt i Waszyngton. 

Zagraniczne przedstawicielstwa umożliwiają przede wszystkim BGK bieżące monitorowanie procesów legislacyjnych w danym kraju, a także rozwijanie relacji z rodzimymi firmami działającymi na danych rynku. 

Wśród miast, gdzie wkrótce pojawić się mogą kolejne biura BGK wymieniane są także Londyn, Paryż i Singapur.  

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując z innymi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji, mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym z ważnych zadań banku jest również wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw.

BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

  • Stany Zjednoczone

    Przelicz walutę
  • dolar (USD)

  • 4,020 złoty (PLN)

    0,931 EUR, 1 USD

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Bank Gospodarstwa Krajowego idzie za granicę. Po Brukseli pora na Frankfurt i Waszyngton

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!