Eurozłoty pozostanie w konsolidacji, rentowności - bez zmian

Eurozłoty pozostanie w konsolidacji, rentowności - bez zmian
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

EUR/PLN wrócił do wąskiej konsolidacji, po krótkotrwałym wybiciu w dół, a - zdaniem analityków - sytuacja techniczna kursu nie uległa zmianie. Ekonomiści nie spodziewają się, by środowe posiedzenie RPP wpłynęło na notowania złotego, stabilny powinien także pozostać krajowy rynek długu.

  • Ekonomiści Erste nie spodziewają się, by posiedzenie RPP w środę mogło wpłynąć na notowania złotego.
  • "W tym tygodniu jest mało prawdopodobne, by posiedzenie RPP mogło wpłynąć na rynek walutowy, gdyż brak zmian w polityce pieniężnej jest szeroko oczekiwany" - napisali w poniedziałkowym raporcie.
  • W środę, 6 lutego decyzję w sprawie stóp proc. ogłosi Rada Polityki Pieniężnej, odbędzie się także konferencja z udziałem prezesa NBP Adama Glapińskiego.

"Wąska konsolidacja, jaka trwała od grudnia w przedziale 4,2737-4,3058 w ubiegłym tygodniu została dołem wybita, a kurs równie szybko do niej powrócił, co nadal nie zmienia układu sił. Ponadto patrząc na wykres można dostrzec zewnętrzną długoterminową konsolidację w przedziale 4,2550-4,3428, która nadal obowiązuje" - napisali analitycy BM Alior Banku.

Ekonomiści Erste nie spodziewają się, by posiedzenie RPP w środę mogło wpłynąć na notowania złotego.

"W tym tygodniu jest mało prawdopodobne, by posiedzenie RPP mogło wpłynąć na rynek walutowy, gdyż brak zmian w polityce pieniężnej jest szeroko oczekiwany" - napisali w poniedziałkowym raporcie.

W środę, 6 lutego decyzję w sprawie stóp proc. ogłosi Rada Polityki Pieniężnej, odbędzie się także konferencja z udziałem prezesa NBP Adama Glapińskiego. Po styczniowym posiedzeniu Glapiński ocenił, że stopy proc. mogą pozostać na obecnym poziomie do końca kadencji Rady, czyli do 2022 r.

Stabilizacji stóp procentowych w Polsce do końca 2020 r. spodziewa się 12 z 20 ankietowanych  ośrodków analitycznych - wynika z lutowego konsensusu.

Rynek długu

"Nie spodziewamy się większych zmian w wycenie obligacji w tym tygodniu. Czynnikiem stabilizującym notowania powinno być uspokojenie sytuacji zewnętrznej z uwagi na brak istotnych danych makroekonomicznych oraz oczekiwanie na wynik czwartkowego przetargu MF" - napisali w raporcie ekonomiści Millennium.

"Wpływu na SPW nie będzie miało lutowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, które z wysokim prawdopodobieństwem zakończy się utrzymaniem obecnej retoryki. W rezultacie spodziewamy się, iż dochodowość 10-latki koncentrować się będzie wokół bariery 2,75 proc." - dodali.

Ministerstwo Finansów planuje przeprowadzić w czwartek, 7 lutego przetarg sprzedaży o wartości 3-6 mld zł, a szczegóły podaży na tę aukcję zostaną podane we wtorek. Na 21 lutego planowany jest przetarg zamiany.



×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Eurozłoty pozostanie w konsolidacji, rentowności - bez zmian

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!