Powiało nadzieją na GPW

Powiało nadzieją na GPW
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Główne indeksy GPW zakończyły czwartkową sesję wzrostami, a dla sWIG80 był to pierwszy wzrostowy dzień od 30 sierpnia. Wśród spółek z WIG20 najmocniej rósł Santander, a zniżkom przewodził Orlen. Na szerokim rynku mocno tracił Medicalgorithmics, a trzeci dzień silnych zwyżek zanotował Altus.

  • WIG20 na zamknięciu wzrósł o 1,05 proc. do 2.233,46 pkt., mWIG poszedł w górę o 1,64 proc. do 3.985,77 pkt., sWIG80 zwyżkował o 0,82 proc. do 11.566,16 pkt., a WIG zyskał 1,12 proc. do 57.493,38 pkt.
  • Dla sWIG80 był to pierwszy wzrost po dziewięciu sesjach spadków, podczas których indeks małych spółek stracił ponad 10 proc.

Jan Gołąb, dyrektor ds. rozwoju biznesu w AgioFunds TFI ocenił, że wskaźniki wycen spółek z WIG są najniższe od kilku lat, ale zazwyczaj tak znaczące niedowartościowanie nie utrzymuje się zbyt długo, zaś proces powrotu wycen do "racjonalnych" poziomów może być dynamiczny.

Wśród spółek z WIG najmocniej rósł Santander Bank Polska, o 4,4 proc., odreagowując większość spadków ze środy, które sprowadziły kurs dawnego BZ WBK na najniższy poziom od 20 sierpnia.

Akcje PGNiG poszły w górę o 3,9 proc. i znalazły się najwyżej od czerwca.

Spadkom przewodził Orlen (o 0,8 proc.), zniżkował także Orange (o 0,7 proc.). Kurs telekomunikacyjnej spółki wyniósł w czwartek na zamknięciu 4,39 zł, o 7 gr powyżej historycznego minimum z 19 lipca.

Na szerokim rynku trzecią sesję z rzędu mocno rosły akcje Altus TFI (w czwartek o 29,6 proc.). Wcześniej akcje spółki przez siedem kolejnych sesji straciły ponad 80 proc.

Akcje Herkulesa poszły w górę o 4,3 proc. Spółka zajmująca się wynajmem urządzeń dźwigowych złożyła wiążącą ofertę zakupu za 10 mln euro firmy Trinac Polska, co zwiększyłoby zasoby sprzętowe żurawi wieżowych grupy o blisko 50 proc.

PHN zwyżkował o blisko 12 proc. po opublikowaniu wyników za pierwsze półrocze 2018 roku, które okazały się wyższe od konsensusu.

O 11,4 proc. spadł Medicalgorithmics, producent PocketECG, urządzenia wykorzystywanego w diagnostyce kardiologicznej.

W środę wieczorem Apple zaprezentował nową wersję smartwatcha Apple Watch, który ma wbudowane czujniki pozwalające na monitorowanie pracy serca użytkownika. Medicalgorithmics ocenia jednak, że aplikacja Apple nie zastępuje systemów takich jak PocketECG i liczy, że dzięki technologii Apple zwiększy się zapotrzebowanie na usługi diagnostyczne arytmii.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Powiało nadzieją na GPW

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!