Prezes GetBacku wierzy w "powrót na ścieżkę rozwoju"

Prezes GetBacku wierzy w "powrót na ścieżkę rozwoju"
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Zarząd GetBacku widzi szansę, by spółka po 2-3 latach powróciła na ścieżkę rozwoju. Propozycje przedstawione w planie restrukturyzacji mogą ulec zmianie, a spółka nie jest zamknięta na pozyskanie inwestora strategicznego, jednak obecnie nikt nie jest zainteresowany - poinformował w liście otwartym do obligatariuszy Przemysław Dąbrowski, prezes spółki.

  • Prezes poinformował, że zarząd spółki nie jest zamknięty na rozwiązanie, w którym w spółce pojawia się inwestor strategiczny.
  • Jego zdaniem tylko utrzymanie bieżącej działalności spółki i windykacja długów dają szansę na realizację scenariusza, w którym obligatariusze odzyskają przynajmniej część zainwestowanych środków.
  • Ocenił, że sama realizacja planu naprawczego nie wystarczy, bowiem kluczowe będzie powodzenie przyspieszonego postępowania układowego.

- Przejąłem spółkę na skraju upadku - z ogromną stratą finansową, rozdętymi wydatkami i po decyzji sądu o objęciu jej tzw. przyśpieszonym postępowaniem układowym. Mimo tego zdecydowałem się podjąć tego trudnego zadania, bo widzę szansę na to, żeby GetBack przetrwał, a po 2-3 latach wrócił na ścieżkę rozwoju i powoli odbudowywał swoją wartość - napisał w liście otwartym do obligatariuszy Dąbrowski.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że taki plan będzie bardzo trudno zrealizować, ale to jedyna szansa na to, żeby wszyscy obligatariusze odzyskali część swoich pieniędzy - dodał.

Prezes poinformował, że zarząd spółki nie jest zamknięty na rozwiązanie, w którym w spółce pojawia się inwestor strategiczny.

- Dziś jednak nie ma nikogo, kto byłby zainteresowany inwestycją w spółkę o takiej kondycji. To zresztą zrozumiałe - napisał Dąbrowski.

Jego zdaniem tylko utrzymanie bieżącej działalności spółki i windykacja długów dają szansę na realizację scenariusza, w którym obligatariusze odzyskają przynajmniej część zainwestowanych środków.

- Dlatego dziś tak ważne jest ustabilizowanie sytuacji i realizacja planu naprawczego. Jednym z jego najważniejszych elementów jest obniżenie kosztów utrzymania spółki, co już się dzieje. Jako nowy Zarząd podjęliśmy decyzję o znaczącym ograniczeniu pensji członków zarządu i zmianie systemu premii w spółce. (...) Poza tym zamykamy zbędne biura, likwidujemy dotychczasowy system korzystania z aut służbowych, wypowiadamy niekorzystne umowy. A to początek zmian - napisano w liście.

Prezes ocenił, że sama realizacja planu naprawczego nie wystarczy, bowiem kluczowe będzie powodzenie przyspieszonego postępowania układowego.

GetBack zaproponował wcześniej wypłatę w ratach 65,36 proc. należności głównej wynikającej z obligacji w terminie do 31 grudnia 2025 roku, przy czym 87,26 proc. z tej kwoty miałoby zostać zapłacone do 31 grudnia 2022 roku. Pozostała kwota, tj. 34,64 proc. należności głównej, miałaby być zamieniona na akcje spółki, a odsetki od obligacji zostałyby umorzone w całości.

- To wstępna propozycja. Cały czas badamy sytuację finansową spółki po przejęciu sterów w GetBack, dlatego musimy jasno i wyraźnie zaznaczyć, że te propozycje mogą jeszcze ulec zmianie - poinformował Dąbrowski.

Prezes podał, że ma nadzieję, iż osoby odpowiedzialne za obecną sytuację spółki poniosą odpowiedzialność.

- Właśnie dlatego na bieżąco współpracujemy ze wszystkim organami, które badają, kto i w jaki sposób działał na szkodę GetBack, a co za tym idzie na szkodę obligatariuszy i akcjonariuszy, którzy stracili gros swoich środków - napisał Dąbrowski.

Dodał, że w najbliższym okresie spółka postara się przekazać harmonogram planowanych działań.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

FORUM TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE

W związku z ciszą wyborczą dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane.

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!