Uwaga na fałszywe SMS-y o Loterii Paragonowej

Uwaga na fałszywe SMS-y o Loterii Paragonowej
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

MF ostrzega przed fałszywymi SMS-ami o Loterii Paragonowej, które służą wyłudzaniu pieniędzy. Ministerstwo finansów poinformowało w czwartek w komunikacie, że organizatorzy loterii oraz administracja podatkowa nie rozsyłają SMS-ów do uczestników konkursu.

"Ostrzegamy przed wiadomościami SMS, które rozsyłają podmioty wykorzystujące popularność Narodowej Loterii Paragonowej, aby wyłudzić pieniądze. Organizatorzy loterii oraz administracja podatkowa nie rozsyłają wiadomości SMS o treści (pisownia oryginalna - PAP): "NARODOWY KONKURS PARAGONOWY. Dzwoniliśmy, gdyż masz SZCZESLIWY PARAGON i możesz zamienic go na ZWROT KWOTY 500ZL! TERAZ ZA DARMO odpisz: AC na 60177" - poinformowało ministerstwo.

Resort wskazał, że organizator Narodowej Loterii Paragonowej w dniu losowania wysyła do zwycięzców e-maila, a następnego dnia kontaktuje się telefonicznie.

W ubiegłym tygodniu ministerstwo wręczyło nagrody kolejnym zwycięzcom (ze styczniowego losowania) Narodowej Loterii Paragonowej, w tym Opla Astrę za zwycięski paragon oraz - po raz pierwszy nagrodę specjalną, Opla Insignię, za paragon "branżowy" (pochodzący z branży "fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne"). Natomiast 15 lutego losowano po raz kolejny nagrodę główną - samochód Opel Astra oraz dwa multimedialne iPady Air 2.

Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna resortu, która ma uświadomić Polakom, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Ministerstwo tłumaczy, że biorąc paragon wspiera się uczciwych przedsiębiorców i uczciwą konkurencję między nimi. Zgodnie z danymi MF od października do grudnia Polacy zarejestrowali prawie 46 milionów paragonów fiskalnych, z czego 1 milion pochodził z branży "fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne".

MF wyjaśnia, że branże usługowe premiowane w loterii zostały wytypowane w związku z wprowadzeniem w 2015 roku bezwzględnego obowiązku rejestrowania sprzedaży na kasach fiskalnych m.in. u fryzjerów, kosmetyczek, lekarzy i mechaników. W I kwartale 2016 r. branża premiowana to "prywatna praktyka lekarska i dentystyczna".

Jak informował w ubiegłym tygodniu wiceminister finansów Leszek Skiba, ministerstwo analizuje skutki loterii, niemniej widoczna jest zwiększająca się liczba zarejestrowanych kas fiskalnych. "Prawdopodobnie na przełomie kwietnia i maja będziemy mieli wyniki naszych analiz" - dodał Skiba.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uwaga na fałszywe SMS-y o Loterii Paragonowej

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!